בניה קלה למגורים – לא מה שחשבת | היחידה בניה מתועשת

בניה קלה למגורים – לא מה שחשבת

בשנים האחרונות חל מהפך בכל הקשור למקומה של הבניה הקלה למגורים בשוק הנדל"ן, והיא הופכת להיות אופציה לגיטימית ואף פופולארית בקרב הסקטור והפרטי והסקטור העסקי כאחד.
המושגים בניה קלה למגורים, בניה מתקדמת או בניה מתועשת, מתייחסים למבנים המיוצרים במפעל על פי תוכניות, מובלים כמבנים מוכנים לאתר הבניה מוכנים עם גמר (מקלחות ושירותים, מטבח, חלונות, ריצוף, חלונות דלתות חשמל ותקשורת), ולאחר הכנה של יסודות, מורכבים ומחוזקים על גבי התשתית.
היתרונות העיקריים של בנייה קלה הם שניים:

א. זמן הבנייה שהוא קצר בהרבה מזמן הקמה של מבנה קונבנציונאלי מבטון. לדוגמה, זמן הבניה של מבנה של 120 מ"ר הוא 3-4 חודשים בממוצע, כאשר בניה קונבנציונאלית של מבנה מקביל אורכת יותר משנה.

ב. עלות ממוצעת של בית בגודל 120 מ"ר היא כ-550,000 ₪, בעוד שעלות של מבנה מקביל בבניה רגילה היא כ-800,000 ₪ – זהו הפרש משמעותי של 37.5% !

 

בתים פרטיים הנבנים בבניה קלה

שיטות הבניה

בארצות המערב, באירופה ובעיקר בארצות הברית, מקובלת מאוד שיטת הבניה הקלה למגורים על בסיס שלד פלדה,המאמצת את הטכנולוגיות החדשניות של חומרי בידוד ואקוסטיים מתקדמים. הגידול של הבניה המתקדמת בעולם על בסיס פלדה הוא 50% בשנה. זהו נתון מרשים ביותר! בארה"ב דהיום, כמות הפלדה הנצרכת לבניית בתים עם שלד פלדה כבר גדולה יותר מכמות הפלדה הנצרכת ע"י תעשיית הרכב. 20 אחוזים מן הבתים הנבנים בארה"ב, הם עם שלד פלדה.
גם בישראל החלו קבלנים רבים לאמץ שיטות בנייה על בסיס שלד פלדה במקום שלד הבטון המסורתי. החלפת הבלוק המיושן לטובת קירות משכבות בידוד איכותיות גורמת לחיסכון בצריכת אנרגיה של עד כ-30% בחשבון החשמל. לכן בניה קלה למגורים נחשבת לבנייה ירוקה.
לכאורה, כל הסיבות הללו אמורות לגרום לנו לאמץ את שיטות הבנייה המתקדמות, וגם בשל זמן בנייה שהוא קצר עד כדי חצי, ליווי צמוד של תהליך הבניה החל מן האפיון והתכנון, ועד להשגת ההיתרים והביצוע סופי, וכמובן המוצר האיכותי. למרות זאת, בדיקה קצרה תגלה כי שיטות הבנייה המתקדמות טרם נכנסו ל-"מיין סטרים" של שוק הנדל"ן – ישראל עדיין חושבת בצורה שמרנית. אך דעת המומחים בענף היא כי מדובר בעניין של זמן עד אשר בניה מתקדמת תתפוס את מקומה הבכיר בשיטות העבודה המקובלות כאן.
כשמדובר בבנייה מתקדמת, בישראל אנו מתכוונים לבנייה עם שלד פלדה בשילוב עם רצפת בטון וממ"ד מבטון. קירות המבנה יוצרים קיר מאסיבי עם בידוד משופר. את הקיר ניתן לחפות בשליכטא אקרילי או בגמר אחר כגון אבן, עץ, אלומיניום ועוד.

בשיטת הבניה של החברה אנו משתמשים בשני חתכי קיר עיקריים:

1. קיר מבטון מוקצף – פלטות בטון מוקצף בעובי 10 ס"מ. קיר חזק עם יתרונות בידוד טרמיים גבוהים במיוחד.
2. קיר רב שכבתי – חתך קיר עם פלטות סופר בורד עם בידוד של צמר סלעים/צמר זכוכית וחיפוי עם גבס ורוד/ירוק. קיר קל ברמות בידוד טרמיים ואקוסטיים גבוהים.
חתכי קיר אלו עבור את בדיקות מכון התקנים הישראלים לתקן אש 931.

יתרונות נוספים

מחיר הבית – לקוח אשר מתחיל את תהליך הבניה אתנו יודע ב- 90% את העלות הסופית של הבית משלב התכנון ועד מפתח.
דיוק בבניה – השיטה אשר מאפשרת ייצור במפעל מביאה לרמה גבוהה מאוד של דיוק בבניה, הן בשלד והן בגמר מושלם, המספק מראה איכותי לבית בכללותו.
גמישות עיצובית – באולם התצוגה של החברה ניתן לבחור את כל פרטי הגמר של הבית מצבע והחוץ והריצוף ועד גוון המטבח, החלונות וכד'.
בידוד אקוסטי משופר – שילוב טכנולוגיות חומרים מרוכבים מאפשר בניה על בסיס חומרים קלים יותר ובעלי איכויות משופרות של בידוד אקוסטי ותרמי, אשר מהוות שידרוג ניכר של עשרות אחוזים לעומת בניה בבלוקים.
עמידות בפני רעידות אדמה – לכאורה קיימת סתירה בין משקלו הקל יותר של המבנה ובין עמידות לרעידות אדמה, אך לאמיתו של דבר הבניה בטכנולוגיות החדישות של בניה קלה למגורים מאפשרת לבית להיות גמיש יותר ולכן תזוזתו בעת רעידת אדמה מונעת למעשה נזקים כגון סדקים, אשר עלולים להתרחש במבנה בטון באותם תנאים.

 

בניה קלה למגורים - היחידה לבניה

מי בונה

שימושים בבניה קלה למגורים הם נרחבים ביותר, וכוללים בין השאר בתים פרטיים ווילות לסקטור הפרטי, משרדי מכירות, מבנים לאירועים, לאחסון ומבנים לוגיסטיים בסקטור העיסקי, ומבנים יבילים בסקטור הציבורי, כגון כיתות, בתי כנסת, גני ילדים, ישיבות ועוד.
היחידה לבניה מתועשת הינה חברה קבלנית אשר מתמחה בתחום, ומאפשרת מספר פתרונות מגוון לכל מטרה. אין ספק, כי היחידה לבניה בעלת נסיון רב יחסי בתחום ולכן קיים היידע והמסוגלות לתת פתרון מלא לכל שלבי הבניה הקלה. בניה קלה היא בחירה עדיפה לכל מי ששוקל אפשרות של קניית בית.

לחצו כאן לחזרה לקטגורית מאמרים מקצועיים

 

 

לפרטים נוספים או לקביעת פגישה צרו קשר באימייל או חייגו
צור קשר לפרטים נוספים

 

שתפו אותנו:

לקביעת פגישה אנא השאר פרטיך


שם *


טלפון *


דואר אלקטרוני

מעוניין ב:


הודעה


משרדים, מפעל ותצוגה: ישראל פולק 31, קרית גת

מס' קבלן: 29530

מס' ספק משרד הביטחון: 11011426

הצהרת נגישות
אדסייט בניית אתרים
, קידום אתרים פרסום באינטרנט

Call Now Button
שלח הודעה
1
צריכים עזרה?
היי :)
איך אפשר לעזור?
צור קשר