מבנים יבילים עם שילובי בטון | היחידה בניה מתועשת

מבנים יבילים עם שילובי בטון

מבני בטון ניתן לבנות בדרך הארוכה והבירוקרטית אך ניתן לבנות גם בדרך קצרה ויעילה, שכן מרבית ממבני החברה הם מבני בטון יבילים הכוללים: יחידות דיור ומבנים מודולריים בתכנונים שונים הניתנים להתאמה והרחבה של מאור מטרים רבועים, כבית או מבנה לכל דבר.

חזרה לצפייה בקטגוריית מבנים יבילים

בשנים האחרונות עולה המודעות לכך שאותם היתרונות של הבנייה הארוכה והסיזיפית, ניתנים על מגש של כסף בבנייה הקלה. לכן קיימת גם עליה חדה בדרישה.

מבני בטון יבילים

מבנים יבילים עם שילובי בטון  – לא מה שחשבתם

כשמזכירים את המילה בטון, קשה להעלות בדמיון מילה "כבדה" או "מסורבלת" יותר מהחומר האפור והכבד הזה. קשה יותר יהיה למצוא אדם שיצליח באופן מעשי לקשר את המילה הזו עם מושגים כמו מהירות, ניידות או קלילות, אולם למרות זאת יש לדעת כי הבטון נמצא בשימוש רחב באחד התחומים הקשורים ביותר לניידות ומהירות.

המבנים היבילים הראשונים בישראל

שיטת הבניה הטרומית, התבססה על הכנת המבנה באתר מרוחק והרכבתו במהירות באתר הבניה, וכך הצליחה ממשלת ישראל להקים אלפי יחידות דיור מודולריות בפרקי זמן קצרים מאד ולאכלס את מאות אלפי העולים שעלו לישראל באותה תקופה.למעשה בטון היה אחד מחומרי הגלם הראשונים בהם נעשה שימוש בבניה יבילה.

כל אזרח ישראלי מכיר את המבנים הטרומיים שהוקמו בישראל באלפיהם, בשנות השישים והשבעים של המאה הקודמת. למעשה חלק מאתנו עדיין מתגוררים בבתים כאלה.

שיטת הבניה הטרומית אומצה בחום בישראל והורחבה לשימוש בקיבוצים ובמושבים, וחברות כמו אשטרום יצרו את ה"אשקובית" המפורסמת המצויה בכל קיבוץ או מושב ותיק בישראל.

מדובר למעשה במבנה יביל שהוכן במפעל היצרנית והובא למקום היעד באמצעות משאיות, שם הונח על תשתית שהוכנה מראש וחובר לתשתיות הראשיות של החשמל, המים והביוב.

אולם מבני בטון יבילים לא משמשים רק למגורים וכיום ניתן למצוא מגוון עצום של מבנים יבילים עשויי בטון בכל רחבי הארץ, החל מעמדות שמירה בכניסה לחניונים, או עמדות שמירה בבסיסים צבאיים, וכלה בממ"דים בבניה עסקית/מוסדית המגיעים ליעדם לאחר שנבנו על פי כל התקנים המחמירים של פיקוד העורף וכעת הם מוכנים לשימוש.

פשוט, קל, יעיל ומציל חיים – מבנה בטון

יתרונו הגדול של המבנה היביל עשוי הבטון הוא בעיקר בעמידות הגבוהה שלו לבלאי ולנזקי מזג אוויר, ולא בכדי מבני בטון יבילים מהווים את חלק הארי של עמדות השמירה והבדיקה המוצבות בכניסה לחניונים ולמקומות ציבוריים אחרים.

בצה"ל נעשה שימוש רחב במבנים כאלה ביחידות הנמצאות במיקום החשוף לסיכונים גבוהים יותר, ומשמשים להגנה על חיי החיילים הנמצאים בתוכם כמו מוצבים קדמיים המכילים מבנים עמידים לפגיעת ירי מנשק קל ועד לירי נשק כבד כמו מרגמות או רקטות ופגזי טנקים.

הקמת מבנה יביל עשוי בטון היא מהירה ופשוטה כמו כל מבנה יביל אחר, ותוך כמה שעות ניתן להציב כל מבנה רצוי במקום המיועד לו ולהכניסו מיד לשימוש שוטף.

צור קשר לפרטים אודות מבני בטון יבילים

שתפו אותנו:

לקביעת פגישה אנא השאר פרטיך


שם *


טלפון *


דואר אלקטרוני

מעוניין ב:


הודעה


מפעל ותצוגה: מושב גבעת כח, משק 72

מס' קבלן: 29530

מס' ספק משרד הביטחון: 11011426

אדסייט בניית אתרים, קידום אתרים פרסום באינטרנט

צור קשר