שאלות נפוצות | היחידה בניה מתועשת

שאלות נפוצות

מה זאת בנייה ירוקה?

בניה ירוקה היא חיבור של מספר רב של מרכיבים אשר מעניקים פתרונות איכותיים למגורים.
הנושא מתחיל בשלב התכנון האדריכלי הנכון הכולל בין היתר תכנון הבית לפי כיווני רוח, מיקום וגודל חלונות ופתחים, תכנון הגג המתאים ועוד.
בהמשך יש לוודא שימוש בחומרים בעלי רמות בידוד טרמיות ואקוסטיות גבוהות בעלי תקן חומרים כחוק. שימוש בחומרים מבודדים חוסכים בחשמל וידידותיים לסביבה.
חתכי הקיר המוצעים כיום על ידי החברה הינם ברמות בידוד גבוהות אשר ניתנות להתאמה בהתאם למיקום הגיאוגרפי בארץ ולתנאי האקלים הישראלי.
בנוסף ניתן לשלב גם מערכות ירוקות כגון: פנלים סולרים להפקת אנרגיה ירוקה, מחזור מים אפורים ועוד.

האם אפשר להוסיף למבנה רגיל קומה שנייה שנבנית בשיטת הבנייה הקלה?

ניתן להוסיף למבנים רגילים הרחבות בשיטת הבניה הקלה, וביניהן גם את האפשרות של קומה שנייה בבנייה קלה. חייבים לשים לב שהן התוכנית והן ביצוע הבנייה נעשים על ידי אדריכל וחברה בונה שהם בעלי ניסיון מוכח בבנייה קלה ובמציאת פתרונות מותאמים לצרכי לקוח שונים.

האם בנייה קלה בטוחה מבחינה בריאותית?

בנייה קלה נעשית בשילוב של גבס עם אלמנטים מתכתיים שונים. כל החומרים בהם משתמשת קבוצת היחידה בניה מתועשת הם בטוחים לחלוטין.

מהם היתרונות והחסרונות בבנייה קלה?

 • טכניקת הבנייה - הבנייה הקלה היא אחת משיטות הבנייה המדויקות ביותר, הנעשית בטכניקה מהירה ויעילה בהשוואה לשיטת הבנייה הרגילה והמוכרת.מבנה נייד לשימוש מסחרי
 • חומרי בנייה ידידותיים לסביבה - הבנייה הקלה עושה שימוש בחומרים קלים וירוקים, מתכלים וממוחזרים, השומרים על איכות הסביבה ומשפרים את רמת החיים ומעניקים בכך ערך מוסף למגורים במבנה שבו האוויר נקי, איכותי ובריא יותר.
 • עלויות בניה נמוכות - מדובר בבניה שעלותה זולה באופן משמעותי מכל שיטות הבניה האחרות, שכן מרבית הבניה נעשית במפעל, וכאשר המבנה גמור ומוכן לגמרי הוא משונע לבית הלקוח, כך שאין צורך להשקיע כספים והוצאות רבות על מספר רב של בעלי מקצוע, שלא תמיד עומדים בלוחות הזמנים או בעלויות שהתחייבו אליהם, דבר המייקר לרוב את הוצאות הבניה והופך את הבנייה הקלה להרבה יותר חסכונית.
 • בידוד טרמי ואקוסטי – במסגרת הבנייה הקלה ניתן להתאים את רמת הבידוד והאקוסטיקה של המבנה באופן אישי לפי דרישת הלקוח, על ידי יצירת מספר חתכי קיר שונים היוצרים התאמה אופטימלית בהתאם למיקום הגיאוגרפי שבו מוצב המבנה, אפשרות זו ההופכת את המבנה לאידיאלי ביותר לכל טמפרטורה ומזג אוויר חם או קר.

לבנייה הקלה יש בעיקר יתרונות למול חסרונות, עם זאת בתכנון הבית, יש להתחשב בנושא ההובלה של המבנה בהתאם לתקנות ההובלה, אך גם זה פתיר, באמצעות העברת חלקי המבנה השונים בנפרד, במספר הובלות וחיבורם על ידי אנשי המקצוע בשטח בטכניקה ייחודית.

כיצד עובדת טכניקת הבנייה הקלה?

 • שיטת הבנייה הינה ייחודית ושונה מאוד מבניית בלוקים, אשר מצריכה עבודה בשטח, של כל אנשי המקצוע השונים, תוך שמדובר לרוב בהליך ארוך ומורכב. לעומת זאת, בבנייה הקלה, כל המבנה כולו, מוכן במפעל, עד לפרט האחרון וכאשר הוא במצב מוגמר, הוא מועבר באמצעות ציוד מיוחד ומקצועי לשטח של הלקוח ומרגע הצבת המבנה, כל שנותר הוא לחברו לתשתיות והבית מוכן לכניסה ושימוש מידי. כאשר כל העת, צוות העובדים, החומרים ופרטי הגמר נמצאים בהישג יד לכל צורך שעולה תוך כדי ההליך ולאחר סיומו. הבניה הקלה כשמה כן היא, הדרך הנוחה ביותר לבנות מבנה פרטי או עסקי במהירות ומבלי להשקיע הרבה זמן ומאמץ, כל שצריך נמצא במקום אחד תחת קורת גג אחת.
 • טכניקת הבניה הקלהקיימת אופציה נוספת במסגרת הבנייה הקלה או הבניה הטרומית, כאשר תוואי השטח מחייב זאת, והיא לבנות את כל המבנה בשטח של הלקוח בשיטת "הסרט הנע", כל הצוות והחומרים מובאים למקום והעבודה נעשית באופן מהיר ויעיל, כאשר מדובר בעלות בניה מעט יותר גבוהה מהרגיל.
 • חשוב לדעת כי, בנייה קלה מתאימה גם למשרדים, חברות קומפלקסים של משרדים, מבני שירות, שירותים מקלחות, משרדים, בתי כנסת, מתנ"סים ועוד. כאשר ניתן גם בדירות מגורים וגם במבנים מסחריים לבצע תוספות, כמו גם לעשות שימוש בבניה הקלה כתוספת לבניה הרגילה.
 • הבניה בשיטת הבנייה הקלה, נעשית בהתאם לכל התקנים הישראליים, תקן אש – 921, תקן אש – 931 ותקן חומרים – 755, התקנים חשובים ביותר ומבטיחים ללקוח, כי הוא מקבל מבנה העומד בכל הדרישות, בכל הנוגע לעמידות החומרים בפני שריפות ופגעי מזג האוויר ולפיכך מדובר בשיטה בנייה המספקת מגורים עם רמת בטיחות גבוהה ביותר.

האם ניתן לבנות שתי קומות בשיטת הבניה הקלה?

 • ניתן לבנות בבניה הקלה, יותר מקומה אחת, בהתאם לדרישות הלקוח ולפי תכנית אדריכלית, כאשר קיימת אפשרות להוספת מפלסים בגבהים וגדלים שונים ובמידת הצורך אף להוסיף למבנה ממ"ד או מרתף. בנייה קלה בקומות
 • חשוב לדעת, כי הבניה הקלה נעשית בהתאם לתוכנית אדריכלית בדיוק כפי זו הנערכת בבניה הרגילה, כל התהליך מלווה בצוות מקצועי של מהנדסים ואנשי מקצוע מיומנים אשר מעניקים ייעוץ ברמה גבוהה, כאשר בדיוק כמו בבניה הרגילה אפשר לבחור ולהוסיף למבנה את כל סוגי וסגנונות הכלים סניטרים, ריצוף חלונות, דלתות, מטבחים, אשר עומדים לרשות הלקוחות בצורה קלה וזמינה כל העת באולם התצוגה של המפעל.
 • ניתן לבצע תוספת בכל עת למבנה הקיים ולהגדיל אותו - במבנים עסקיים ופרטיים כאחד, כאשר הבניה הקלה גם מתאימה כתוספת למבנה רגיל. במרבית המקרים התוספת לבניה נעשית במפעל ומורכבת בשטח המבנה אך ישנם מקרים יוצאי דופן בהם מבצעים את התוספת בשטח עצמו, הכל בהתאם לכל מקרה וצורך.

כיצד נעשית הובלת המבנה לשטח הלקוח?

במרבית המקרים נעשית כל הבניה במפעל, כאשר החברה אחראית על הובלת המבנה לשטח הלקוח, בצורה בטיחותית ובהתאם לכל התקנים הדרושים. בפועל ההובלה, הינה באמצעות משאיות, המבנה מונח על גבי המשאית עם מנוף מיוחד, כאשר משקל המנוף נקבע בהתאם למשקל המבנה או חלקיו ומרחק הובלת המבנהההנפה של המבנה בשטח עצמו.

חשוב לדעת, כי דרושה מיומנות מקצועית כדי לבצע את ההובלה של המבנה באופן מדויק, ושכל חלקי המבנה יגיעו לשטח הלקוח, באופן מושלם וללא כל בעיות או פגמים. ההרכבה של המבנה אורכת מספר ימים מועט, ולכן מדובר באחת משיטות הבניה המהירות ביותר. בסיום הבניה אחראית החברה לחיבור המבנה לתשתיות החשמל, הביוב והמים, כך שהלקוח יוכל להיכנס למבנה בקלות ובנוחות רבה ביותר.

האם החברה נותנת שירות הגשת תכנית להיתר בניה?

החברה שלנו מאמינה ביחס אישי ומעמידה לרשות לקוחותיה, שירות אדריכלי, בלווי טובי המהנדסים והיועצים מתחומי הבניה השונים לשם הגשת התוכניות עד לקבלת היתר הבניה מול וועדות התכנון והבניה.שירות הגשת תכנית להיתר בניה

שירות הגשת תכנית להיתר בניה

אנחנו בחברה דוגלים בשירות מלא הכולל: הכנת תכנית על ידי אדריכלי החברה, משלב הפיתוח הרעיוני ועד להגשת התכנית לוועדה כאשר עם קבלת היתר הבניה, הלקוח מזמין את הבית הרצוי לו מתוך מבחר של דגמים וסגנונות בתכנית אדריכלית אישית, הבניה נעשית בהתאם לתקנים ולסטנדרטים הגבוהים ביותר, המבנה היביל עם סיומו מובל לשטח הלקוח עם ציוד מקצועי ובטיחותי ולסיום המבנה מוצב בשטח ומחובר ישירות לכל תשתיות החשמל, המים והביוב ומוכן לכניסה מידית. כך שהלקוח זוכה לקבל בית מוגמר עד למפתח, ברמה גבוהה ובגימור האיכותי ביותר.

מהו המפרט הטכני ומפרט הגמר של הבית?

 • תכנית הבניה הבסיסית כוללת מפרט טכני סטנדרטי הנותן מענה הולם ומתאים לכל צורך ומטרה, עם זאת ניתן בהתאם לטעם, לסגנון, והתקציב האישי, לשדרג את המפרט עד לרמות הגבוהות ביותר, לפי לדרישת וצרכי כל לקוח.מפרט הטכני והגמר של הבית
   
 • במסגרת השירות הכולל הניתן בחברה, עומד לרשות הלקוחות, במפעל - אולם תצוגה מרשים ומפואר ובו מוצגים מבחר עצום של חומרי הגמר השונים בשלל צבעים, גוונים וסגנונות, של החברות המובילות בתחום ובאיכות מעולה, לשם אבזור המבנה כדוגמת כלים סניטרים, מטבחים, חלונות, דלתות, ריצוף ועוד מגוון של אביזרים ייחודיים.
 • הרעיון הוא לאפשר ללקוחות לקבל בית מאובזר בנוחות ובקלות מקסימלית, תוך שאין כל צורך להתרוצץ במקומות שונים, הכל זמין, במקום אחד, כאשר בכל שאלה, ניתן להיעזר ביועצי החברה שיסייעו ללקוחות בסבלנות רבה בדרך להשגת בית החלומות שלהם.
 • החברה מאפשרת קבלת זיכוי שווה ערך על המפרט הטכני הבסיסי, לכל לקוח הבוחר לרכוש חומרים באופן עצמאי.

האם ניתן להתקין טלוויזיות וכדומה על קירות המבנה?

 • ניתן להתקין על גבי קירות הגבס, כל דבר, תוך שהחברה דואגת להכנה מוקדמת, מראש של תמיכה לכל משקל שנדרש, בנוסף עיצוב קירות המבנהבאמצעות הגמישות הקיימת בעיצוב קירות הגבס, יש אפשרות ליצור נישות מיוחדות עבור פלזמות, מכשירי אודיו, רמקולים, צנרת אזעקה, מערכות תקשורת ועוד, בהתאם לדרישות וצרכי הלקוח הפרטי והעסקי כאחד.
 • בתוך המבנה עצמו, ניתן להתקין תריסי גלילה חשמליים, מערכות שליטה ובקרה חשמליים, ריצוף עם חימום תת רצפתי ואח לחימום הבית. הבניה הקלה, כיום הינה מתקדמת ביותר, ומהווה תחליף שווה ערך לבניה הרגילה, כאשר ניתן לעשות שימוש בכל האמצעים הטכנולוגיים והעיצוביים המתקדמים ביותר שישנם, בעלות נמוכה, ובקלות התקנה, הכל בהתאם לדרישות של כל לקוח והצרכים האישיים.

האם קיימת אחריות על המבנה בשיטת הבנייה הקלה?

אחריות על מבנה בשיטת הבנייה הקלה

החברה מעניקה ללקוחותיה אחריות על כל מבנה בהתאם לחוק המכר במדינה. המבנה עצמו עומד בכל התקנים ובסטנדרטים המחמירים ביותר ובטיחותי לשימוש לכל צורך ומטרה. חשוב לזכור כי מדובר בשיטת בנייה איכותית, עמידה ומתקדמת ביותר.

צוות מקצועי מפקח על כל הליך הבניה מתחילתו עד סופו, הכולל אדריכלים, מהנדסים ויועצים מקצועיים בתחומי הבניה השונים, כאשר החברה מקפידה על רמת ביצוע גבוהה, עם הגימור האיכותי ביותר, שכן בזכות הניסיון והוותק שצברה החברה בתחום הבניה הקלה, הלקוחות זוכים לבניה חדשנית ובעלת עמידות גבוהה, כאשר בכל שאלה ופניה, ניתן לקבל מענה מידי, אמין ומקצועי לשביעות רצון מלאה. הלקוחות  יכולים להיות בטוחים  כי בכל ההליך הוא יזכו לקבל שירות וליווי אישי ומלא.

מה זה תקן 931?

תקן 931 - מכון התקנים, בא לבדוק את עמידות החומרים והתנהגות החומרים במבנה במקרה של שרפה, אשר תלוי לרוב בסוג החומר ממנו עשוי הדבר אותו בודקים (קיר אשר עשוי מבטון או גבס). 

 

 

077-9975238

 

 

שתפו אותנו:

לקביעת פגישה אנא השאר פרטיך


שם *


טלפון *


דואר אלקטרוני

מעוניין ב:


הודעה


משרדים, מפעל ותצוגה: ישראל פולק 31, קרית גת

מס' קבלן: 29530

מס' ספק משרד הביטחון: 11011426

הצהרת נגישות
אדסייט בניית אתרים
, קידום אתרים פרסום באינטרנט

Call Now Button
שלח הודעה
1
צריכים עזרה?
היי :)
איך אפשר לעזור?
צור קשר